ВИСТАВКА " ЗИМОВИЙ ВЕРНІСАЖ"

    Новий рік - це найулюбленіше та довгоочікуване свято. Особливо його чекають діти.

    В ЗДО до Новорічних та Різдвяних свят було організовано виставку "Новорічні поробки своїми руками". Вона унікальна тим, що новорічні ідеї втілювались дітьми разом з батьками та вихователями.

 

    Батьки і діти дуже постаралися, проявивши чудову фантазію та творчість. Проходячи повз цієї Новорічної казки не можливо не захопитися та помилуватися виробами, які піднімають новорічниї настрій.


ОФОРМЛЕННЯ ГРУП ДО НОВОГО РОКУ

    В ЗДО № 29 пройшов конкурс на краще оформлення груп до Нового року. Адже це захоплююче заняття не тільки для вихователів, а й для самих дітлахів та їхніх батьків. Діти завжди радіють красивим і новим виробам, а дорослі проявляють свій творчий потенціал. Всі співробітники, діти і батьки постаралися на славу і звичайні групи до новорічних свят стали чарівні.
Необхідно відзначити, що деякі творчі групи підійшли до оформлення приміщень інтер'єрів відповідально і дуже творчо.


ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Хай Миколай у вишиванці
Розбудить подарунком вранці, 
І принесе у Вашу хату
Добробут, радості багато. 
Розбудить приспані надії, 
Зернятко щастя хай посіє. 
Зігріє гумором, любов'ю, 
І принесе усім здоров'я!!!
Сьогодні йде Святий Миколай. Невидимою рукою він здійснює найзаповітніші дитячі мрії, приносить у кожну родину щиру втіху і любов. Це свято віри, світла і добра. Подаруймо своє тепло і увагу близьким та рідним, адже кожний сьогодні чекає на свято!
До нашого садочка теж завітав Святий Миколай-Чудотворець! Він приніс з собою багато радості та душевного тепла. Але прийшов він не сам, а з казковими героями, які подарували діткам багато позитивних емоцій. Вихованці також не розчарували Миколая, і підготували для нього віршики та пісеньки. На кінець Миколай дарував всім діткам подаруночки з солодощами.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ

    Діти планети такі різні, такі безпосередні, допитливі, веселі та цікаві. Так як без сонця не було б життя, так і кожна сім’я, держава не мала б свого продовження без дітей.
В ЗДО «Росинка» 20 листопада до Всесвітнього дня дитини відбулася спортивно-музична розвага з участю батьків «Пригоди в осінньому лісі». 
Найменші учасники свята змагалися у швидкості та спритності. Сміх, задовoлення, радісні вигуки на підтримку учасників змагань панували у спортивно-музичній залі. Діти чітко і злагоджено виконували вправи, а як азартно змагалися, вболівали за свою команду. Лісовими героями: бджілкою, лисичкою, зайчиком та ведмедиком були батьки, які із задоволенням підтримували своїх діток.
Тож ростіть здорові, дужі, набирайтесь від природи сили і здоров’я, бо «Здорова дитина – щаслива родина, здорова нація- міцна держава.»


ЗУСТРІЧ З ПОЛІЦЕЙСЬКИМИ

     26 жовтня до ЗДО № 29 в гості до малечі завітав екіпаж поліції. Дошкільнята із захопленням слухали важливий інструктаж про правила безпеки дорожнього руху. 
Поліцейські – це молоді, енергійні люди, які готові в будь-який момент прийти на допомогу. Для малечі, в даний час, вони є справжнім суперменами, на яких вони неодмінно хочуть бути схожими, а в майбутньому - стати поліцейськими. Найбільше охочих було посидіти за кермом поліцейської машини та поговорити через гучномовець. Діти ставили різноманітні питання своїм героям та фотографувались з ними.


ЗВІТ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ ЗНАНЬ З ОСНОВ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

в ЗДО № 29 ”Росинка”

 

      На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради 29.12.2017 № 1133 «Про підсумки підготовки управління освіти і науки Сумської міської ради, закладів освіти міста Суми з питань цивільного захисту в 2017 році, основні завдання на 2018 рік»  у закладі  з 16.10.2018 – 19.10.2018 року був проведений  Тиждень знань з основ безпеки  життєдіяльності.

         Метою проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності було поліпшення якості освітнього процесу  з питань особистої безпеки та захисту життя дітей; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС.

         До участі в Тижні знань з основ безпеки  життєдіяльності було залучено: педагогічний колектив, обслуговуючий  персонал, дітей всіх вікових груп та їх батьків

    У рамках тижня «Про проведення тижня безпеки життєдіяльності в ЗДО № 29 «Росинка» був проведений плановий інструктаж з техніки безпеки життєдіяльності з технічним персоналом, виробнича нарада з колективом ЗДО «Організація роботи з безпеки життєдіяльності в закладах і установах,» на яких були закріплені та уточнені правила безпеки життєдіяльності згідно інструкцій ЗДО.  Круглий стіл, проведений з педколективом закладу «Проблеми формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників» дозволив знайти нові підходи та форми роботи з питань формування основ безпеки життєдіяльності малюків.

Згідно плану кожен день тижня мав своє тематичне направлення: 16.10 – «Правила дорожнього руху та безпечної поведінки на вулиці», 17.10 – «Вогонь – друг, вогонь - ворог», 18.10 –«Безпека в природі», 19.10 – «Предмети навколо нас», 19.10 – «Особиста безпека. Дитина серед людей».  Цикли ігрових занять «Правила та безпека дорожнього руху», «Подорож казками», «Подорож із білочкою по гриби»,  «Малечі про небезпечні речі», «Сам удома», «Школа ввічливості», піші переходи до доріг та дорожніх перехресть, екскурсії в природу дозволили закріпити та розширити знання дітей з цих питань. Цікаво та емоційно пройшли спортивна розвага «Козацькі розваги», музична розвага «Веселі пішоходи»,  «Екологічний десант. Зробимо дитсадок чистим»,  які допомагають виховувати у дітей дієве позитивне ставлення до природи, оточуючої дійсності, свого здоров’я. 

17.10.18 з працівниками ДНЗ було проведено практичне відпрацювання виводу дітей з приміщення дитячого садка на випадок пожежі.

18.10.18 з педагогами закладу був проведений тренінг  «Обережно незнайомець».

19.10.18 – діти з педагогами відвідали музей з протипожежної безпеки

 

 На групах для батьків підготовлений консультативний матеріал «Безпечна поведінка на вулиці», «Що необхідно робити у випадку пожежі в квартирі»,  з батьками старших і логопедичної груп проведена гра - тренінг  «Небезпечна природа», тести для батьків «Дитина на вулиці». За результатами тижня оформлено фотостенд «Тиждень безпеки життєдіяльності в ДНЗ», виставка дитячих робіт «Правила безпеки знай – життя і здоров’я зберігай »


ОЛІМПІЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

10.09 - 14.09. 2018 р.

     В рамках проведення Олімпійського тижня з метою пропаганди здорового способу життя, розвитку олімпійського руху, формування у дітей мотивації до систематичних занять фізичною культурою і спортом, виховання почуття патріотизму та гордості за свій рідний край і Україну. 12.09.2018 року вихованці закладу дошкільної освіти № 29 зустрілися на стадіоні «Казка» з видатними та юними спортсменами нашого міста. Тренер-викладач, майстер спорту СДЮШОР «Динамо» Свістюр Олена Юріївна розповіла про чудовий вид спорту – хокей на траві. Тренера школи на чолі з суддею міжнародного класу Калтипан Тетяною Іванівною провели майстер-клас, де діти із задоволенням задавали запитання, брали участь в естафетах, грали в рухливі ігри. Цікавим і незабутнім став для вихованців ЗДО № 29, №18 флеш-моб «Крутіше за всіх».


ДЕНЬ ЗНАНЬ

     Після літніх канікул заклад дошкільної освіти знову зустрічає своїх вихованців. Діти з радісним настроєм йшли до дитячого садка вбрані в національний святковий одяг, несли із собою кульки та осінні квіти. До свята діти вивчили вірші про дитячий садочок та з натхненням розповідали їх усім гостям. Щиро вітали найменших вихованців – новачків молодших груп. Під веселу музику та оплески вони приєднались до дружної родити нашого закладу. Цікавими для дітей були спортивні змагання. 
     Вітали дошкільнят та педагогів зі святом завідувач ЗДО №29 Чепуренко Г.В. та член батьківського комітету Олійник О.В. По закінченню свята пролунав перший дзвінок. Діти разом з казковою гостею випустили в небо повітряні кульки з побажаннями на новий навчальний рік. Свято пройшло урочисто, весело, незабутньо.


ЛІТНЄ ОЗДОРОВЛЕННЯ

 Інформація

 

про підсумки оздоровлення дітей дошкільного віку влітку 2018 р.

в  закладі дошкільної освіти № 29 «Росинка»

 

        Реалізуючи завдання Базового компонента, програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»,  робота педагогічного колективу була спрямована на виконання комплексного підходу до педагогіки оздоровлення, а саме на єдність та взаємопроникнення фізичного, психічного та духовного виховання дошкільнят, формування рухової сфери, створення психолого-педагогічних умов розвитку здоров’я дітей на основі їхньої творчої активності, тісних взаємозв’язків усіх видів оздоровчої діяльності у співпраці з родиною.

         Відповідно наказу управління освіти і науки Сумської міської ради  від 15.05.18 року № 410 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей у дошкільних навчальних закладах улітку 2018 року» для забезпечення повноцінного харчування було виділено з міського бюджету додаткові кошти в сумі 0,88 грн. на 1 дитину в день дошкільного віку та 0,72 грн. на 1 дитину раннього віку, що дало змогу в певній мірі забезпечити збагачення раціону харчування дітей фруктами, овочами та соками.

Спонсорська допомога для організації літнього оздоровлення в дошкільному закладі  не залучалась.

Відповідно наказу від 16.05.18 року № 28 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей улітку 2018 року» по ЗДО № 29  на 1 червня 2018 року було розроблено план роботи на літньо - оздоровчий період, яким передбачено зміст навчально-виховної роботи  з батьками, адміністративні наради при завідувачу ЗДО з питань ходу оздоровлення, підготовки закладу до нового навчального року, педагогічні години, медико - педагогічний контроль за ходом оздоровлення дітей в літній період.

          В оздоровчий період в ЗДО № 29 «Росинка» функціонувало 3 групи дошкільного підрозділу в тому числі 1 група раннього віку.

         З метою чіткого ритму оздоровчої літньої кампанії, повноцінного відпочинку та злагодженої роботи всього персоналу дитячого садка було розроблено і проведено ряд заходів:

I. Організаційні питання.

1. Дитячий садок був переведений на літній режим в усіх вікових групах.

2. Всі режимні моменти та освітній процес проводились на свіжому повітрі.

3. Всі працівники були ознайомлені з інструкцією по збереженню життя та здоров’я дітей.

4. Проведені поточні ремонти групових приміщень, де знаходились діти під час оздоровлення.

5. Пофарбоване обладнання на майданчиках.

6. Проведений благоустрій території.

7. Завезений пісок.

8. Проведена вітамінізація їжі.

9. Закуплені виносні іграшки

II. Педагогічна робота з дітьми.

1. Систематично проводились цільові прогулянки, піші переходи до кінотеатру «Дружба», до дитячого парку «Казка», до дитячої бібліотеки по проспекту Шевченка, екскурсії, Дні здоров’я, спортивні свята та розваги, конкурси і виставка малюнків, літературні читання, день праці на екологічній стежині дитячого садка. 

2. Були проведені заходи з безпеки життєдіяльності.

-               «На вулиці – не тільки гра, на вулиці можлива небезпека»

-               «Де ховається біда?»

-               Теплові, сонячні удари

-               Обережно: гриби та ягоди

-               Комахи та тварини 

3. Були проведені заходи по збагаченню життєвої компетентності.

-               Спортивно – музичне дозвілля «Веселимося, граємося – літечко вітаємо»

-               Спортивні розваги «Козацькі ігри», «Літо, літечко»

-               Розваги «Івана Купала», «Яблуневий Спас»

-               Вікторина «Цей дивовижний світ природи»

-               Конкурс малюнків на асфальті «Людина і природа»

-               Виставка малюнків «Шануй природу і вона віддячить тобі добром»

-               Проведені тижні казок.

III. Медичне обслуговування.

1.                 Проведена антропометрія дітей перед літнім оздоровленням.

2.       Проводився контроль за вітамінізацією їжі, видачею соків, фруктів, ягід.

3.       Дотримувався повітряний режим в групових приміщеннях.

4.      Сестрою медичною старшою перевірялась організація оздоровчої роботи.

5.     Захворюваність за літній період (червень, липень, серпень)  складає 1,2%

IV. Проведені загартовуючи процедури.

1.                 Прийом дітей на свіжому повітрі.

2.                 Ранкова гімнастика на свіжому повітрі.

3.                 Миття ніг перед сном.

4.                 Повітряні ванни.

5.                 Гігієнічна гімнастика, водні процедури після сну.

6.                 Ходьба босоніж по доріжці здоров’я після  сну.

7.                 Фізкультхвилинки з розтиранням долонь та вушних раковин.

8.                 Аромотерапія, піскова терапія, ігри з водою.

9.                 Психогімнастика.

10.            Сон при відкритих кватирках, фрамугах.

11.            Наскрізне провітрювання приміщень.

12.            Сонячні ванни.

 V. Робота з персоналом та батьками.

  1. Проведені бесіди на теми:

     - «Кишкові захворювання – це хвороба»

     - «Загартування дітей в літній період»

     -  «Правила поведінки на воді»

  2. Випущені санбюлетні на тему:

     - «Сонце, повітря і вода – найкращі наші друзі»

     - «Вітаміни наші друзі»

     - «Профілактика отруєння грибами»

  3. Оформлені батьківські куточки з рекомендаціями по охороні життя та здоров’я дітей в літній період:

     - Теплові, сонячні удари.

     - Обережно: гриби та ягоди.

     - Перша допомога при покусах.

     - Профілактика кишкових захворювань під час оздоровчого періоду.

 4. Проведені консультації:

    - «Ми живемо на Україні»

    - «Життя в «Росинці»»

    - права дітей за Конвенцією ООН про права дитини. 

        Належна увага приділялась організації харчуванню дітей дошкільного закладу. На період оздоровлення заклад був переведений на санаторний режим харчування. Діти отримували необхідні вітаміни та речовини рослинного та тваринного походження. Перспективне меню включало різноманітні страви, соки, овочі, фрукти.

        Оздоровлення дітей дошкільного віку висвітлювалось на сайті ЗДО.

        Особлива увага приділялась оздоровленню дітей з соціально-неспроможних сімей. Влітку 2018 року в закладі оздоровлено дітей: з  малозабезпечених 6 дітей було оздоровлено 6,  з багатодітних –8 з них було оздоровлено – 3, діти учасників АТО – 11 з них було оздоровлено – 6 дітей.

        Заклад дошкільної освіти за підсумками оздоровчого періоду підготував інформаційний матеріал: ширми, буклет, фотовиставку. Про підсумки літнього оздоровлення дітей,  керівником закладу виданий наказ, в якому зроблено аналіз роботи влітку, оголошена подяка найактивнішим працівникам, визначені завдання на літо 2018 року.

 

ЧАРІВНІ ДОЛОНЬКИ

   09 серпня в нашому садочку  відбулась акція "Чарівні долоньки". Діти із задоволенням разом з вихователями виготовляли плакат "Долоньки єднання", що символізує дружбу, єднання, мир.

 

 

ДЕНЬ ЖОВТОГО КОЛЬОРУ

   4 липня в ЗДО №29 відбувся флешмоб під назвою "День жовтого та помаранчевого кольору" . Батькам було запропоновано одягнути своїх дітей у щось жовте або помаранчеве. В результаті всі отримали море позитиву та гарний настрій на весь день. У садочку  було "сонячно" та весело.


ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

   День захисту дітей – то веселкове сонячне свято, наповнене радістю, цікавими іграми, зустрічами з казковими героями, справжніми друзями, це турбота про здоров’я і добробут малечі, якою опікується держава, це справжнє і так потрібне оздоровлення майбутнього української нації.

    Цього дня на святково прибраному майданчику зібралися дошкільнята ЗДО  №29 «Росинка» .

    Особливо радісно діти зустрічали Літечко  та веселого  Клоуна.  Линула дзвінкоголоса музика , спів улюблених пісень про родину, про садок, про Україну, майданчик  заповнювали цікаві ігри і забави, розваги з  мильними бульбашками . Фінальним акордом свята стала колективна організація малюнку на асфальті. Все це надало святу особливого веселкового настрою, ніжних барв довгоочікуваного літечка.

 

  Так мріється, щоб літо для кожного малюка було барвисте, радісне, оздоровлююче, пізнавальне і в садочку, і вдома.

ВИПУСК 2018

   Кінець травня щорічно ознаменований завершенням навчального процесу, проведенням свята останнього дзвоника та випускних. Отож, 24 та 25 травня відбулися випускні свята у  закладі дошкільної освіти  „Росинка”.

    Розпочалися випускні з урочистого входу маленьких випускників. Випускники читали вірші про те, як їм жилося у садочку, виконували  пісні, танцювали таночки. Не обійшлося і без найменших вихованців, яким передали естафету старші дошкільнята.

      Вихователі затамувавши подих дивились на своїх вихованців із гордістю і сумом. Кожний випуск – це відрізок життя, кожна група – це частини душі. Усі ці роки вони намагалися стати для дітей друзями, помічниками, однодумцями, набути в їх очах поваги і авторитету. 

    Теплими словами привітала  своїх вихованців завідувач ЗДО Галина Василівна Чепуренко, яка щиро побажала   дітям знайти своє місце в житті, добра,  успіху та нагородила  випускників дипломами про закінчення дитячого закладу.

   Від імені всіх батьків і дітей були сказані слова подяки вихователям і всім працівникам дитячого садка. Яскравим і незабутнім став хвилюючий момент  де в пам'ять про дошкільне дитинство  діти загадавши свої найзаповітніші мрії в небо відпустили повітряні кульки.

 

     Пройде час, а в  малят залишаться добрі спогади про їх дошкільне життя, яке вони згадуватимуть через багато років з любов’ю та вдячністю. Отож бажаємо випускникам успіху у здобутті знань, а їхнім батькам підтримки та терпіння, щоб батьківське плече завжди було для дітей надійною опорою.

 ДЕНЬ  ВИШИВАНКИ

    17 травня 2018 року в ЗДО № 29 відсвяткували «День вишиванки». Було організовано та проведено цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу.

 

     Вишиванка – для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це - символ приналежності до роду та нації, а у наш час ще й один із символів, за яким вирізняється наш народ у багатомірному, багатовбраному глобалізованому світі. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є вишиванка.

9 ТРАВНЯ - ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

   8 травня 2018 року в ЗДО № 29 проведено тематичний день, присвячений святкуванню Дня Перемоги. День Перемоги завжди був і є для українців днем пам’яті про всіх загиблих воїнів, які боролися за мирне небо над Україною. «Дуже важливо прищеплювати дітям, починаючи з дошкільного віку, повагу до людей, які ціною свого життя здобули мир», - переконані педагоги ЗДО «Росинка»,  які щороку проводять в закладі ряд заходів до Дня Перемоги. 

   У садочку організовано виставку робіт « 9 травня – День перемоги». Змістовно проведені комплексні заняття з патріотичного виховання на тему: «Пам’ять вічно жива». Під час заняття педагоги виховували шанобливе ставлення до ветеранів війни, що відстояли свободу і незалежність рідного краю. 

  Діти старших груп здійснили цільову прогулянку-екскурсію до пам’ятника з покладанням квітів. Вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання.

Проведення тематичного дня сприяло вихованню в дітей дошкільного віку патріотичних почуттів, шанобливого ставлення до воїнів-визволителів, пам’яті про героїчне минуле нашого народу.

    Розповідь про воєнне лихоліття доповнила мультимедійна презентація  фільму «Дітям про війну». Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Велика Вітчизняної війна і той, хто захищає свою землю завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Тож саме вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

 

ФЕСТИВАЛЬ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

    26. 04. 2018 року в ЗДО № 28 "Ювілейний" з успіхом пройшов фестиваль дитячої творчості " Земля - наш спільний дім". Дошкільнята нашого садочку завжди з задоволенням беруть участь у цьому заході, де засобами музичного мистецтва можна розкрити свій творчий потенціал.


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

    Ні для кого не секрет, що чим  прозорішою є діяльність дошкільного закладу, тим більше довіри він викликає у батьків. Так, 12 квітня свої двері гостинно відкрив  заклад дошкільної освіти  № 29  «Росинка».

     День відкритих дверей  дав можливість познайомити батьків з дошкільним закладом, його традиціями, правилами, особливостями освітньо-виховної роботи, зацікавити нею й залучити до участі.

   В програмі дня були представлені різні заходи, метою яких було: популяризувати діяльність дошкільного закладу, активізувати взаємодію педагогічного колективу і сімей вихованців, ознайомити із життєдіяльністю дітей у садочку, оцінити якість освітніх послуг, взяти на себе активну роль учасника освітнього процесу, відчути мікроклімат у групах дітей, у педагогічному колективі, висловити свої побажання щодо організації освітньо-виховного процесу та набути нового педагогічного досвіду.

   Будній день для маленьких вихованців дитячого садка та їх батьків  став незвичайним і довгоочікуваним, адже всі  старанно готувалися, щоб продемонструвати свої навички та вміння. Програма групових заходів була досить насичена та цікава. Батьки, які були присутні на заняттях, брали безпосередню участь в освітньому процесі. 

   Підводячи підсумок проведеного заходу педагоги і батьки зійшлися на думці, що така форма роботи є ефективною у співпраці дошкільного закладу з родиною.

  Пам’ятайте те, що у «Росинці» двері завжди відчинені, а дзвінкий дитячий сміх запрошує всіх у добру світлу казку.

 

ВЕЛИКОДНІЙ ВЕРНІСАЖ

     Великдень – це велике, світле і радісне християнське свято, це початок чогось нового і чистого. Здавна воно вважалося родинним. Пасха для дітей - це перш за все, знайомство з історією та традиціями рідного краю.

 

  Щорічно напередодні свята в нашому садочку проводиться виставка “Великодній вернісаж”, де наші дошкільнята мають можливість ознайомитись із народними традиціями, пов’язаними із святкуванням Великодня. Всі групи долучилися до участі. На виставці представлені писанки з пап’є-маше; писанки, оздоблені наліпками із пластиліну, квілінгом, бісером, паперовими кульками із кольорових серветок, стрічок та використанням інших новітніх технологій образотворчого мистецтва, а також пасхальні композиції.

  Роботи всіх учасників, без винятку, відзначаються креативністю, неповторністю, оригінальністю.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

 

 

Книга - це джерело освіти, знання, і якщо збагачення, то збагачення культурного та духовного.

                                            М.Рильський.

 

 

 

 

 

 

   У закладі дошкільної освіти «Росинка» пройшов день «Дитячої книги», присвячений Міжнародному дню дитячої книги, який святкував світ 2 квітня, в день народження датського казкаря Г.Х.Андерсена. Сучасні діти все частіше проводять свій час за комп’ютерними іграми, переглядом телепередач і все рідше читають книжки. Нині актуальність розв’язання цієї проблеми очевидна, адже читання пов’язане не лише з грамотністю й освіченістю.Воно формує ідеали, розширює кругозір, збагачує внутрішній світ людини. В умовах, коли створюються електронні бібліотеки, складно змусити дитину взяти до рук книжку. Однак, якщо прилучати дітей до читання з дошкільного віку, захоплюючи їх цим процесом, то любов до книжки залишається на все життя. Протягом дня вихователі разом з дітьми мандрували «Сторінками книжки» за творами В.Сухомлинського, «Книжка вчить як на світі жить» - за оповіданнями на морально - етичну тематику. В «книжковій лікарні» діти самостійно ремонтували книги, за творами українських дитячих казок. Читання книжок – ефективний засіб пізнавального та мовленнєвого розвитку малюка. 


ТРЕНІНГ ДЛЯ ПЕДАГОГІВ

    29 березня 2018 року в ЗДО пройшов тренінг для вихователів за програмно-методичним комплексом "Впевнений старт". Навчання провела вихователь-методист ЗДО №15 "Перлинка" Жучкова Віта Григорівна. 


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТЕАТРУ

  Залучення до театру дітей дошкільного віку пов’язано в основному з виставами – казками. Враховується інтерес дітей до цього жанру, доступність дитячому сприйняттю, а також суспільне значення казки для морального і естетичного виховання дітей. Через зміст казок виховуються у дітей морально-духовні якості: доброта, щедрість, людяність, взаємодопомога та колективізм. Найбільш доцільною формою роботи у цьому напрямку вважається театралізована діяльність.

 

    До Міжнародного дня театру  27 березня  велика родина  нашого садочка зібралася на прем’єру казки «Дюймовочка». У залі панувала атмосфера радості, піднесення, творчості. Учасники театрального гуртка «Казкова мозаїка»  з задоволенням виконували ролі героїв, а глядачі дякували маленьким акторам бурхливими оплесками. 

 

    Гра юних акторів, неперевершений музичний супровід та чудові декорації, занурили малих глядачів в чарівний світ театру та залишили по собі неймовірні враження від побаченого.

 

У музичній залі

Теж сьогодні казка:

Любі наші глядачі

Плескайте будь-ласка!


СВЯТО ВЕСНИ

    Прийшла весна, її закликали всі малята нашого садочку, вітали вони своїх мам, бабусь і всіх присутніх гостей зі святом Весни і 8 березня.

     Всіх жінок: мам, бабусь, сестричок, дівчаток привітали наші вихованці. 

   Не залишилися осторонь і дорослі. Тата і мами, бабусі і дідусі кружляли разом з дітьми у танцях, співали пісні. А під час проведення ігор проявили високий артистизм, винахідливість та спритність.

   Свята проводились у музичній залі, яка яскраво оформлена, відповідно до тематики свят та пори року, яка вражала своєю вишуканістю та креативністю.За веселими таночками, піснями , віршами ,іграми час сплинув непомітноУсі присутні отримали величезне задоволення від свят.

 

   Свято Весни в дитячому садочку вдалося на славу й принесло у душі малечі та їх батьків красу природи , ніжність квітів та сонячне тепло.


ГОРОД НА ПІДВІКОННІ

     У березні природа тільки починає прокидатися після перших кроків весни, а в групах дитячого садка № 29 «Росинка», на підвіконнях, ця зеленокоса красуня вже хазяйнує. Це вихованці разом зі своїми вихователями та батьками створили міні-городи, які дарують радість усім – від маленьких до великих.

   Міні-город – заняття захоплююче і корисне. Вирощування овочів розвиває допитливість і спостережливість у дітей, формує навички дослідництва, розширює уявлення про те, як доглядати за рослинами в кімнатних умовах, узагальнює знання про необхідність світла, тепла, вологи, ґрунту для росту рослин, розвиває пізнавальні творчі здібності вихованців. Ці «зимові» городи діти та педагоги дошкільного закладу влаштували з великою вигадкою: оформили їх у вигляді ферми, сільського подвір’я, фрагменту улюбленої казочки, декорували будівлями і декоративними аксесуарами. Кожна вікова група продумала свою назву.

    Неординарні зелені  куточки природи стали чудовою прикрасою інтер'єру групи, подарували дітям багато радості та нове захоплення.

,


СПОРТИВНА РОЗВАГА

"ЩАСЛИВА РОДИНА - ЗДОРОВА ДИТИНА"

    20 лютого 2018 року  в дошкільному закладі пройшла спортивна розвага разом з батьками "Щаслива родина - здорова дитина".

    Діти разом з батьками зібрались, щоб позмагатися у силі, спритності, винахідливості та просто відпочити і поспілкуватися.

 В ході змагань батьки разом з дітьми розвивали швидкість, увагу та кмітливість.

Виховували почуття дружби та колективізму, допомоги один одному.

     Ми дуже вдячні нашим батькам і дітям, які взяли участь у спортивному святі.                  І хочеться побажати, щоб у ваших сім'ях було все гаразд, щоб ви  всі були здорові.


РОЗВАГА "РІЗДВЯНІ ВІНШУВАННЯ"

      По-справжньому затишно та тепло було 19 січня 2018 року  у музичному залі нашого навчального закладу. У садочку відбулося різдвяне дійство «Нова радість стала…», у якому взяли активну участь діти старших груп. Піднесена атмосфера, ліричність та душевність під час виконання українських колядок,  театралізовані елементи різдвяного вертепу, красуня-ялинка – все це неможливо описати, потрібно лише побачити й відчути. Різдвяні віншування об’єднали всіх у щирій любові до ближнього, пробудили в серці найкращі почуття. На деякий час у наших стінах знову запанував дух справжнього Різдва й віри у дива.  


ЗИМОВІ РОЗВАГИ

Хоч навкруги нас заметілі

Заліпили вікна білі,

А ми взимку розважаємось

І весело в сніжки ми граємо.

Цікава зараз буде гра.

Приготуйтесь, дітвора.

А гра буде у нас така:

"Зліпи враз сніговмка".

 


СТАРИЙ НОВИЙ РІК

Сієм, вієм, посіваєм, з Новим роком Вас вітаєм!

На щастя, на здоров'я та на Новий рік,

Щоб уродило краще, ніж торік, -

Жито, пшениця і всяка пашниця,

Коноплі під стелю на велику куделю.

Будьте здорові з Новим роком та з Василем!

                                                     Дай, Боже!

    Особливістю Старого Нового року є посівання. Ця традиція є і у нашому садочку. Діти привітали колектив господарського суду, банки, магазини та кінотеатр "Дружба". Всі  віншували один одного і бажали міцного здоров’я, багатства, миру та злагоди. 


ЕКСКУРСІЯ ДО БІБЛІОТЕКИ

    Новорічні канікули в нашому садочку пройшли не марно.

  Для дітей старшого віку була проведена  екскурсія під назвою «Запрошуємо у світ книги». Маленькі читачі вперше завітали в  цю чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів.


ЕКСКУРСІЯ ДО МІСЬКОЇ ЯЛИНКИ

  Діти середньої групи мали можливість помилуватися красою та неповторністю головної ялинки міста, що знаходиться на площі Незалежності. Дошкільнята із задоволенням фотографувалися біля зеленої красуні та ділилися своїми враженнями.


БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

   30 листопада 2017 року в ДНЗ пройшли батьківські збори. Батьків привітали діти з концертною програмою. Сестра медична старша Прилєпко Н. О. ознайомила з Листом МОЗ України " Про щеплення" та розповіла про профілактику грипу. Учитель-логопед Решетнік С.М. і практичний психолог   Семерня І.М. провели консультації: "Правильне мовлення - запорука успішного навчання в школі", "Труднощі виховання сучасних дітей". Інструктор з фізичної культури Зайцева О.В. надала рекомендації щодо фізичного розвитку дітей. 

   Завідувач Чепуренко Галина Василівна ознайомила присутніх з організацією харчування в ДНЗ та запропонувала продегустувати страви, які готуються в дошкільному закладі. Батьки були дуже задоволені, подякували за смачно проготовлену їжу.


ЕКСКУРСІЯ ДО ШКОЛИ

Школа відчиняє 
Двері нам свої. 
І йдемо охоче 
Всі до неї ми. 
Школа діточок навчає, 
До роботи залучає. 
Всім знання міцні дає, 
Світ цікавий пізнає.

 

 

    16 листопада 2017 року наші діти завітали на екскурсію до школи № 10. Їх зустріли привітні вчителі та учні. Познайомилися зі світлими класними кімнатами, де діти мали змогу відчути себе школярами, посидівши за партами.  Наші вихованці також відвідали їдальню, де вони побачили, як працюють кухарі. Але найбільше дітей вразила спортивна зала, де спостерігали за учнями на уроці фізкультури.

   Старші дошкільнята вже з нетерпінням чекають, коли дзвоник школи покличе  і їх на урок.

 


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

Сьогодні в українців свято,
Писемності і мови день,
Вітати поспішаємо завзято,
Вірші складаємо,

Співаємо пісень,
Бажаєм мові процвітати,

Народу — щоб її не забував,
На рідній мові розмовляти,
Щоб всіх навколо здивував,
В писемності і мові наша сила,
Як націю єднає нас,
                                                                                      Щоб наша гордість відновилась,
                                                                                      Надії вогник щоб не згас!

   9 листопада 2017 року в дошкільному закладі «Росинка» традиційно пройшов день української мови та писемності. Вихователі ДНЗ збагачували знання дітей про поетів, письменників, про їх твори; виховували любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова; показували її красу і багатство; розвивали бажання вивчати українську мову; виховували любов і повагу до рідного слова.

 

 


ФЕСТИВАЛЬ "ГАРМОНІЯ РУХУ"